Kateřina Šimáčková
je soudkyní Evropského soudu pro lidská práva. Předtím byla soudkyní Ústavního soudu a Nejvyššího správního soudu a advokátkou. Působila v Evropské komisi pro demokracii prostřednictvím práva (tzv. Benátské komise), Legislativní radě vlády a Výboru pro výběr soudců Soudu pro veřejnou službu Evropské unie. Je členkou vědecké rady právnické fakulty Karlovy univerzity v Praze a Akademického sněmu Akademie věd ČR. Svou publikační a pedagogickou činnost na katedře ústavního…
Barbara Havelková
je Associate Professor (docentkou) na Právnické Fakultě Oxfordské university a Tutorial Fellow in Law na koleji St Hilda’s tamtéž. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy (Mgr. 2004, JUDr. 2005), Europa-Institutu Sárské University (LL.M. 2008) a Oxfordské univerzity (MSt 2010, DPhil 2013). Jako stipendistka Fulbright-Masarykova programu navštívila právnické fakulty Harvardu a Michiganské univerzity a jako Emile Noël Fellow právnickou fakultu NYU. Dlouhodobě se věnuje otázkám…
Pavla Špondr Večl
pochází z Brna, žije s rodinou v Praze. Vystudovala sociologii, politologii a právo. Pracovala na Úřadu vlády v Sekci pro lidská práva, během českého předsednictví v roce 2009 vyjednávala za EU v Radě Evropy nebo OSN. Po rodičovské vedla na Ministerstvu práce a sociálních věcí projekt 22 procent k rovnosti týkající se rovného odměňování, pracovala jako asistentka soudce a advokátní koncipientka, nyní je advokátkou. Od podzimu 2022 je ombudsmankou Filozofické fakulty Univerzity…
Kristýna Abel Benešová
v současnosti působí jako právnička Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), kde se zabývá integrací uprchlíků a uprchlic z Ukrajiny. Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy (Mgr., 2014) a Univerzity v Cambridge (LL.M., 2018) se ochraně základních práv věnovala také na Ministerstvu spravedlnosti, Úřadu vlády a v Evropské komisi. Je spoluzakladatelkou spolku Ženy v právu, který podporuje ženy v právnických profesích, a iniciativy Bez trestu, jež upozorňuje na…
Petr Agha
je vědecký pracovník Ústavu státu a práva AV ČR a odborný asistent katedry politologie a sociologie Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Zabývá se otázkami střetu mezi právem a politikou. Petr je absolventem University of Antwerp. Queen’s University Belfast a Masarykovy univerzity v Brně. Je editorem knih Human Rights between Law and Politics (Hart Publishing), Law, Politics and the Gender Binary (Routledge) a Velvet Capitalism (Routledge).
Petra Ali Doláková
je diplomatka a právnička specializující se na oblast lidských práv a mezinárodních mechanismů jejich ochrany, zástupkyně velvyslankyně ČR v Černé Hoře. Působila na Stálé misi ČR u OSN v New Yorku a v Ženevě, mj. za EU předkládala a vedla vyjednávání o rezolucích RLP OSN o právech dítěte, o stavu lidských práv na Barmě/Myanmaru a v KLDR. V letech 2005–2007 místopředsedkyně byra mezinárodní konference ke sjednání Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením. Členství:…
Zuzana Andreska
vystudovala právo a genderová studia na Univerzitě Karlově. V současné době pracuje jako advokátní koncipientka. Na Sociologickém ústavu Akademie věd se věnuje spolupráci se státní správou v oblasti prosazování genderové rovnosti ve vědě. Ve svém výzkumu se zaměřuje na problematiku rovných příležitostí perspektivou socio-právních studií.
Andrea Baršová
se zabývá lidskými právy, migrací, státním občanstvím a genderovými otázkami. Vystudovala historii a právo na Masarykově univerzitě, získala LL.M. ve srovnávacím ústavním právu na Středoevropské univerzitě v Budapešti a Ph.D. z politologie na Karlově univerzitě. Dlouhodobě působila na Úřadu vlády ČR, v současnosti pracuje na jiném ústředním orgánu státní správy.
Daniel Bartoň
je advokátem v Praze a odborným asistentem na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Je členem Rady pro rovné příležitosti Univerzity Karlovy a Výboru pro prevenci domácího násilí a násilí na ženách, který je poradním orgánem Rady vlády pro rovnost žen a mužů. Studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (Mgr. 2008, Ph.D. 2012 a JUDr. 2013), na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy (Bc. 2010), na University of…
Jana Bedaňová
působí jako právnička v organizaci Sdružení pro integraci a migraci, o.p.s., kde poskytuje právní poradenství cizincům. Jana v minulosti pracovala jako vedoucí lingvistka české lokalizace pro Apple a Google. Následně vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy se specializací na migrační právo a lidská práva (JUDr.). Během studií prošla stážemi na Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, v Organizaci pro pomoc uprchlíkům a na Ministerstvu zahraničí, kde zpracovávala podklady…
Lucia Berdisová
působí v Ústavu státu a práva Slovenské akademie věd a vyučuje ústavní právo a profesní etiku na Právnické fakultě Trnavské univerzity. Vystudovala právo a filozofii v Trnavě (Mgr. a PhD.) a v Cambridge (LL.M.). V minulosti pracovala jako poradkyně na Ústavním soudu a v oblasti ústavního práva radila i veřejné ochránkyni práv a ministryni spravedlnosti. Od roku 2021–2024 byla členkou Soudní rady Slovenské republiky. Ve výzkumu se věnuje především analytické právní filozofii,…
Aneta Bernardova
absolvovala magisterský studijní program v oboru etiky na Oxfordské univerzitě, kde se věnovala mimo jiné etice reprodukčních práv. Předtím vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kdy během studia absolvovala pobyty na McGill University v Montrealu, kde se zaměřovala na zdravotnické právo, a na Yale University se zaměřením na bioetiku. Dlouhodobě se věnuje zdravotnickému právu a reprodukčním právům žen.
Terezie Boková
je asistentkou místopředsedkyně Ústavního soudu. Předtím působila jako asistentka veřejné ochránkyně práv a na Nejvyšším správním soudu. Právo studovala na Masarykově univerzitě (Mgr., 2018) a na univerzitě v Oxfordu (MJur, 2023). Od roku 2018 je doktorandkou na katedře ústavního práva a politologie Právnické fakulty Masarykovy univerzity. V disertaci se věnuje právu na ochranu novinářských zdrojů, vedle svobody projevu a svobody médií psala i o tématech spojených s azylovým a migračním…
Markéta Brabcová
je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy, v současné době dokončuje magisterské studium na katedře genderových studií Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Dlouhodobě se profesně zaměřuje na oblast genderové rovnosti, zejména na problematiku genderově podmíněného násilí a sexuálního obtěžování. Momentálně působí v organizaci Konsent.
Klára Cásková
je od roku 2010 soudkyní Okresního soudu v Blansku, v roce 2022 byla dočasně přidělena ke Krajskému soudu v Brně a pracuje na civilním odvolacím úseku. Před svým jmenováním soudkyní působila jako justiční čekatelka, advokátní koncipientka a krátce i jako právnička-specialistka pro devizovou oblast v České národní bance. Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity (obor sociologie – žurnalistika). Absolvovala též postgraduální studium v Itálii…
Šárka Dušková
je právní ředitelkou neziskové lidskoprávní organizace Validity Foundation (Mental Disability Advocacy Centre). Absolvovala Právnickou fakultu a Fakultu sociálních studií Masarykovy Univerzity a doktorát získala na Právnické fakultě a Centru pro lidská práva Univerzity v Essexu. Dlouhodobě se zaměřuje na ochranu práv zranitelných skupin. Je mimo jiné spoluautorkou akademického Komentáře k Úmluvě o právech dítěte (Wolters Kluwer 2021) a publikace Trampoty s pohlavím: sociální a právní aspekty života intersex lidí…
Zuzana Fellegi
je právnička a politoložka specializující se na lidská práva. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy , Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích, Muhlenberg College v USA, Humboldtovy univerzity v Německu a Sciences-Po a l‘ENA ve Francii. Dříve pracovala v oblasti justice a vnitřních věcí pro Evropskou komisi a jako generální ředitelka pro lidská práva a menšiny Úřadu vlády SR. V současnosti je členkou mezinárodního Konsorcia pro politický výzkum (ECPR) a jeho…
Monika Hanych
vede analytický tým Ústavního soudu. Dříve působila například v Kanceláři vládního zmocněnce pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva nebo v Kanceláři veřejné ochránkyně práv. Vedla českou delegaci při vyjednávání mezinárodní úmluvy o lidských právech a umělé inteligenci v expertním výboru Rady Evropy. Je členkou Výboru pro lidská práva a moderní technologie Rady vlády pro lidská práva. Publikuje a přednáší zejména v oblastech mediálního práva, lidských práv,…
Helena Hofmannová
je profesorkou ústavního práva a státovědy na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Je absolventkou téže Právnické fakulty a působila jako vědecký pracovník na Michigan University School of Law a New York University School of Law. Dlouhodobě zastupuje Českou republiku v poradních orgánech Rady Evropy (Poradní výbor k Rámcové úmluvě o ochraně národnostních menšin, Evropská komise proti rasismu a netoleranci). Je ředitelkou Centra pro konstitucionalismus a lidská práva Právnické fakulty…
Šárka Homfray
vystudovala práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a genderová studia na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, na této fakultě studuje v doktorském programu Studia občanského sektoru. Od roku 2017 pracuje jako právnička Odborového svazu státních orgánů a organizací, kde se věnuje zejména právnímu poradenství v oblasti státní služby a pracovního práva, kolektivního vyjednávání a platového odměňování. V březnu 2023 byla zvolena II. místopředsedkyní tohoto odborového svazu. Je…
Adéla Horáková
je advokátka a také právní poradkyně české iniciativy Jsme fér, která vede celospolečenskou diskuzi o manželství stejnopohlavních párů. Je absolventkou magisterského studia práv (2004) a složila rigorózní zkoušku (2011). Strávila 12 let v mezinárodních advokátních kancelářích (Clifford Chance, Gide Loyrette Nouel, Dentons) a dosáhla v nich vedoucích pozic. Poté se stala manažerkou všech 20 evropských poboček firmy Dentons v oblasti pro bono advokacie. V současné době se zaměřuje…
Adéla Hořejší
vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a je advokátkou. Jádrem jejího odborného zájmu je celistvost člověka a mocenské asymetrie v kultuře i mezi jednotlivci. Je expertkou na sexuální násilí, zejména v porodnickém systému. Před Evropským soudem pro lidská práva vedla spor se státem o domácí porody (Dubská a Krejzová proti České republice), před národními soudy zastupuje oběti porodnického násilí, včetně porodních asistentek a žen, které jsou vystaveny trestní represi…
Pavel Houdek
vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Dlouhodobě se věnuje problematice násilí, sexualizovného násilí a znásilnění a možnostem jejich prevence. Působí jako publicista, autor, pedagog a aktivista. Vyučuje na soukromé vysoké škole Ambis. Je autorem bestselleru Moderní sebeobrana (Euromedia, 2022), který přibližuje široké veřejnosti evidence-based strategie, jak předcházet násilí a jak se mu bránit. Jeho knižní rozhovor je součástí sborníku Odolná společnost (wo-men, 2023).
Eliška Hronová
pracuje od roku 2016 v Kanceláři vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Evropským soudem pro lidská práva, kde se věnuje hlavně implementaci rozhodnutí mezinárodních orgánů na vnitrostátní úrovni. Předtím působila v Sekci pro lidská práva Úřadu vlády ČR. Na své alma mater, Právnické fakultě Univerzity Karlovy, vyučuje jako externistka dovednostní předměty se zaměřením na lidská práva. Profesně se zabývá především rovností žen…
Jiřina Chmelová
je od roku 2024 soudkyní Nejvyššího správního soudu. Před svým jmenováním soudkyní byla více než deset let spolupracující advokátkou v PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář, kde se specializovala na správní právo a soudní spory. V letech 2006–2010 byla asistentkou soudce Nejvyššího správního soudu. Vedle studia práv vystudovala též filozofii.
Klára Ille
vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Po působení v advokacii se od roku 2005 jako právnička Kanceláře veřejného ochránce práv specializuje na oblast ochrany práv dětí. Věnuje se zejména sociálně-právní ochraně dětí, tedy péči o ohrožené děti, náhradní rodinné péči a ústavní výchově. V poslední době se v rámci dohledu nad místy, kde se nacházejí osoby omezené na svobodě, a monitorování práv lidí s postižením podílela na…
Petra Kalenská
vystudovala doktorský program Mezinárodní právo veřejné na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a mezinárodní právo lidských práv na Univerzitě Lund. Ve své disertaci zpracovala právo na vzdělání z hlediska rasové diskriminace. Vyučuje na Pedagogické fakultě Sociálně právní ochranu. V pracovním životě působila na Úřadě vlády na odboru lidských práv a ochrany menšin a odboru rovnosti žen a mužů. Poté se začala věnovat právu životního prostředí ve Frank…
Vendula Kolařík Mezeiová
je absolventkou magisterského studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a LLM programu Zdraví, právo and společnost na univerzitě v Bristolu. Ve svém doktorském výzkumu v Centru sociologicko-právních studií na Oxfordské univerzitě se věnuje sociologii práva a kvalitativnímu výzkumu na případech souvisejících se zdravím. V mnohém čerpá ze svých zkušeností, které získala během justiční asistentské praxe na Nejvyšším správním soudě zakončené justiční zkouškou, během výzkumné…
Kristina Koldinská
je profesorkou sociálního zabezpečení a pracovního práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 1997 působí na katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení, kde vyučuje právo sociálního zabezpečení a pracovní právo a garantuje a vede kurzy o diskriminaci a migraci, které souvisejí se sociálním právem. Hojně publikuje v České republice i v zahraničí, v různých zahraničních nakladatelstvích a právních časopisech. Mezi její výzkumné zájmy patří rovnost žen a mužů, diskriminace obecně, sociální…
Helena Kopa Bončková
je dlouholetou asistentkou soudce a bývalého předsedy Nejvyššího správního soudu, současně vyučuje evropské právo na Katedře mezinárodního a evropského práva Právnické fakulty Univerzity Palackého. Toho času je šťastně na rodičovské dovolené. V minulosti působila jako poradkyně pro evropské právo a asistentka předsedkyně Nejvyššího soudu. Absolvovala stáže u soudců Soudního dvora Evropské unie a studijní program zaměřený na evropskou litigaci na Univerzitě v Lucemburku. Ve své odborné činnosti…
Martin Kornel
je advokát a odborný asistent na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Je absolventem téže fakulty (Mgr. 2008, Ph.D. 2013). Jako akademik i praktik se věnuje především tématům rodinného a občanského práva, ochrany lidských práv a specificky práv dětí. Je mj. spoluautorem Komentáře k občanskému zákoníku II. Rodinné právo (C. H. Beck, 2020), učebnice Rodinné právo (C. H. Beck, 2022), a autorem či spoluautorem několika desítek článků a knižních kapitol.
David Kosař
je profesorem ústavního práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Studoval na Masarykově univerzitě, Středoevropské univerzitě a New York University School of Law. V minulosti působil jako asistent soudce Nejvyššího správního soudu a Ústavního soudu či jako ustanovený expert v mezinárodní investiční arbitráži. Získal ocenění Právník roku 2016 (v kategorii Občanská a lidská práva a právo ústavní). Je spoluautorem velkých komentářů k Evropské úmluvě o lidských právech (C. H. Beck,…
Jana Kvasnicová
vystudovala právo, genderová studia a sociální antropologii a nyní je doktorandkou na katedře ústavního práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity, kde se věnuje tématu regulace sexismu v reklamě a konfliktu svobody projevu a rovnosti. Podílí se i na výuce předmětu Klinika antidiskriminačního práva realizovaného ve spolupráci mezi Kanceláří veřejného ochránce práv a Právnickou fakultou Masarykovy univerzity. Spolupracovala rovněž na výuce předmětu Gender a právo vyučovaného na Fakultě sociálních studií…
Hana Lupačová
je právničkou v Kanceláři veřejného ochránce práv. Je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity (Mgr. 2006) a Paneurópské vysoké školy práva v Bratislavě (Ph.D.). Věnuje se cizineckému a azylovému právu a vyučuje v klinice uprchlického práva. Působila v neziskovém sektoru (SOZE), na Nejvyšším správním soudě i Ústavním soudě, krátkodobě i u Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky v Praze. V češtině je spoluautorkou Komentáře zákona o azylu (2010), v angličtině je spoluautorkou monografie IEL: Migration law…
Petra Masopust Šachová
je expertkou na restorativní justici a usiluje o její široké zapojení do českého trestního práva jak na teoretické úrovni, tak v praxi. Je spoluzakladatelkou a předsedkyní Institutu pro restorativní justici a tajemnicí European Forum for Restorative Justice. Na Právnické fakultě Univerzity Palackého, kde zavedla první ucelený předmět o restorativní justici v ČR, působí jako výzkumná pracovnice. Je členkou Pracovní skupiny pro efektivní trestní justici pod Radou vlády…
Věra Nováková
od r. 2004 působila jako právní čekatelka a od r. 2007 byla jmenována státní zástupkyní. Její specializací byla trestná činnost mládeže a na mládeži, domácí násilí a sexuálně motivovaná trestná činnost, sociálně-právní ochrana dětí, dozor nad místy, kde je vykonávána ústavní výchova a obecná netrestní působnost, zejména omezení svéprávnosti a detenční řízení. V letech 2007–2015 vykonávala jako dobrovolnice právní poradenství pro oběti trestných činů v liberecké pobočce Bílého kruhu…
Lucie Obrovská
je právničkou odboru rovného zacházení Kanceláře veřejného ochránce práv, externě pracuje pro projekt Rovná odměna Ministerstva práce a sociálních věcí. Věnuje se lektorské, přednáškové a publikační činnosti zejména v oblasti školského a antidiskriminačního práva, jakož i v související pracovněprávní agendě. V postgraduálním studiu se věnovala historii práva. Je členkou Konsorcia pomoci při Janáčkově akademii múzických umění.
Sarah Ouředníčková
je doktorandkou na Právnické fakultě Oxfordské univerzity, kde se věnuje tématu práv LGBTQ+ osob. Je absolventkou Oxfordské univerzity (MJur, 2023) a Právnické fakulty Masarykovy univerzity (Mgr., 2022). Byla mj. stážistkou na Ústavním soudě a během doktorátu vyučující (Graduate Teacher) na Oxfordské univerzitě a asistentkou na Bonavero Institute of Human Rights Oxfordské univerzity. S Davidem Kosařem publikovala článek Responsive Judicial Review „Light” in Central and Eastern…
Sandra Pašková
vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity (2018). Věnuje se oblasti reprodukčních práv a zdravotnického práva. Na své alma mater jej vyučuje pro studentstvo práv i medicíny. V roce 2017 vystoupila na půdě OSN v Ženevě s problematikou porušování práv v oblasti porodnictví a psychiatrie. Následně se zasadila o prosazení zákona o odškodnění obětí nedobrovolných sterilizací, jehož je spoluautorkou. Pracuje jako právnička v nevládní organizaci Liga lidských práv. Je členkou Výboru proti…
Eva Petrová
je zástupkyní vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Dlouhodobě se věnuje ochraně práv dětí. V oblasti implementace rozhodnutí lidskoprávních orgánů aktuálně usiluje zejména o legislativní ukotvení nepřijatelnosti tělesného trestání dětí a deinstitucionalizaci péče o malé děti. Je předsedkyní vládního Výboru pro práva dítěte a členkou Spolku rodinněprávních a opatrovnických soudců. Přednáší na Justiční akademii…
Marek Pivoda
působí jako asistent soudce Ústavního soudu. Právo studoval na Masarykově univerzitě (Mgr., 2019) a na univerzitě v Oxfordu (MPhil, 2022). Je rovněž doktorand a odborný pracovník na katedře ústavního práva a politologie Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Zajímá se o soudy, ústavní právo Evropské unie a kritickou právní vědu (CLS).
Anna Durnová
je profesorkou politické sociologie na Universität Wien, specializuje se na roli emocí v demokratických společnostech. Získala habilitaci na Sciences PO v Paříži a je Faculty Fellow na Yale University Center for Cultural Sociology. V roce 2019 obdržela Cenu města Vídně za výzkum a působila na Univerzitě Karlově nebo Univerzitě v Lyonu. Je známá svou prací na téma emocí v politice a publikovala několik knih, včetně „The Politics of…
Petra Presserová
vede právní služby v organizaci proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o. p. s. Zde se věnuje především přímému právnímu poradenství obětem domácího a sexuálního násilí či obtěžování, ale také výzkumným a mezinárodním aktivitám. Podílela se na budování prvního komplexního centra pomoci obětem sexuálního násilí v České republice s názvem PORT, které tato organizace otevřela v lednu 2024. Dokončuje doktorské studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy,…
Denisa Skládalová
je právničkou zaměřující se na správní právo a právo životního prostředí. Studovala na Masarykově univerzitě (Mgr. 2020, JUDr. 2022) a na Utrecht University (LL.M. 2024). Věnuje se zejména problematice správního soudnictví, tématem přístupu ke správním soudům se zabývá v rámci doktorského studia. Působila rovněž jako asistentka soudkyně Nejvyššího správního soudu. V současnosti se zajímá o otázky týkající se propojení práva, udržitelného rozvoje a klimatické změny, jako…
Kateřina Stojanová
je studentkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy, odbornou stážistkou na Ministerstvu spravedlnosti a asistentkou poslankyně Parlamentu ČR. Během studií absolvovala stáže v advokacii, v soudnictví i v neziskovém sektoru a přispívala do fakultních ústavněprávních sborníků. Je členkou Zastupitelstva Ústeckého kraje a jeho Výboru pro zdravotnictví za Českou pirátskou stranu.
Adéla Šípová
je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy (Mgr. v roce 2009), advokátkou zapsanou u České advokátní komory, od roku 2020 senátorkou Parlamentu ČR za obvod Kladno, místopředsedkyní Výboru pro záležitosti EU, členkou Rady vlády pro rovnost žen a můžu, členkou Kolegia expertů pro výkon rozsudků Evropské soudu pro lidská práva. Ve své politické práci se mimo jiné zaměřuje zejména na otázky lidských práv, rovnosti…
Nicole Štýbnarová
byla odbornou asistentkou v mezinárodním právu veřejném na Univerzitě v Oxfordu (2022–2023) a v Leidenu (2023–2024), a v současnosti je jmenovaná na pozici Research Fellow na Právnické fakultě Harvardské univerzity.
Marína Urbániková
působí jako odborná asistentka na Katedře mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií a na Ústavu pro otázky soudnictví Právnické fakulty, obojí na Masarykově univerzitě. Mezi její výzkumné zájmy patří média veřejné služby a jejich nezávislost, gender a žurnalistika, bezpečnost novinářů a novinářek, gender a soudnictví a neformální instituce v justici. V současné době je hlavní řešitelkou projektu Re-konceptualizace role českých médií veřejné služby: očekávání, výzvy a příležitosti, podpořeného Grantovou…
Vojtěch Vomáčka
je garantem výuky práva životního prostředí na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Studoval tamtéž (Mgr., Ph.D.), dále na ELTE v Budapešti (LL.M) a na Univerzitě Karlově (JUDr.). Pracuje také jako odborný poradce na Nejvyšším správním soudě a pro Akademii evropského práva v Trevíru školí soudce a státní zástupce napříč EU. Zajímá se o souvislosti ochrany životního prostředí a ochrany lidských práv, zejména přístupu k soudu, baví ho veřejné stavební právo…